STIGA Koła stalowe + noże 32 cm do Silex 103

 • STIGA Koła stalowe + noże 32 cm do Silex 103
Producent: STIGA
Kod produktu: 8008984583849
Gwarancja: Stiga
Cena internetowa dotyczy zamówień złożonych w sklepie internetowym. Ceny w salonach stacjonarnych mogą się różnić.
1 079,00 zł
/ szt. brutto + koszty wysyłki
1 079,00 zł
Udostępnij produkt
 • facebook
 • googleplus1
Opinie użytkowników

Stiga - Gwarancja udzielana przez producenta na okres 24 miesięcy.

Gwarant: GGP Polska sp. z o. o. ul. Rzemieślnicza 87, 62-081 Baranowo 

 1. Gwarancja - stanowi zobowiązanie gwaranta do nieodpłatnego usunięcia wad fizycznych wyrobu (materiałowych, montażowych).
 2. Gwarancją bezpłatnej naprawy objęta jest wada urządzenia, które nie spełnia funkcji określonych w instrukcji obsługi ze względu na uszkodzenie, a przyczyna uszkodzenia wynika z wad materiałowych lub montażowych.
 3. Okres gwarancji rozpoczyna się w dniu zakupu/wydania towaru i wynosi dla sprzętu marki Stiga:

Zakup Konsumencki:

 Gwarancja wydłużona 

 • 3 lata lub 300 motogodzin w przypadku maszyn serii PRO 500 motogodzin (w zależności co nastąpi wcześniej) : traktory ogrodowe z frontowo lub centralnie między kołami zamontowanym zespołem roboczym wraz z akcesoriami

Gwarancja standardowa

 • 3 lata: z wyłączeniem traktorów ogrodowych z frontowo lub centralnie między kołami zamontowanym zespołem roboczym wraz z akcesoriami, robotów koszących oraz urządzenia SGS60
 • 2 lata  lub 300 motogodzin w przypadku maszyn serii PRO 500 motogodzin (w zależności co nastąpi wcześniej)  traktory ogrodowe z frontowo lub centralnie między kołami zamontowanym zespołem roboczym wraz z akcesoriami
 • 2 lata roboty koszące oraz urządzenie SGS60

Zakup Komercyjny

Gwarancja wydłużona 

 • 3 lata lub 300 motogodzin w przypadku maszyn serii PRO 500 motogodzin (w zależności co nastąpi wcześniej) : traktory ogrodowe z frontowo lub centralnie między kołami zamontowanym zespołem roboczym wraz z akcesoriami

Gwarancja standardowa 

 • 3 lata: kosiarki spalinowe i wertykulatory spalinowe
 • 2 lata: roboty koszące
 • 1 rok lub lub 300 motogodzin, a w przypadku maszyn serii PRO 500 motogodzin (w zależności co nastąpi wcześniej): traktory ogrodowe z frontowo lub centralnie między kołami zamontowanym zespołem roboczym wraz z akcesoriami
 • 1 rok: pozostałe urządzenia
 1. Gwarancja wydłużona

Warunkiem nabycia prawa do wydłużonej gwarancji jest zakup, sprzedaż, montaż i uruchomienie traktora ogrodowego z frontowo lub centralnie między kołami zamontowanym zespołem roboczym wraz z akcesoriami przez autoryzowanego sprzedawcę sprzętu STIGA. Obowiązek bezpłatnego uruchomienia (z wyłączeniem niezbędnych materiałów eksploatacyjnych) i instruktażu użytkowania sprzętu spoczywa na sprzedawcy i winien odbyć się w obecności nabywcy. Fakt przeprowadzenia wyżej wymienionej czynności winien być potwierdzony i odnotowany przez sprzedawcę na karcie gwarancyjnej.

 1. Tabela okresów gwarancyjnych dla jednostek silnikowych.
 2. Okresy gwarancyjne akumulatorów: 2 lata zakup konsumencki, 1 rok zakup komercyjny.
 3. Okres gwarancyjny dla zespołów jezdnych (przekładni) kosiarek spalinowych, przekładni mechanicznych i hydrostatycznych(HST) traktorów ogrodowych: 3 lata zakup konsumencki, 1 rok zakup komercyjny - z ograniczeniami 500 motogodzin traktory ogrodowe z serii PRO / 300 motogodzin pozostałe traktory ogrodowe (w zależności, co nastąpi wcześniej)
 4. Zakup konsumencki w rozumieniu ustawy z dnia 30 maja 2014r. o prawach konsumenta (Dz.U.2014 poz. 827) - jest to zakup dokonany przez osobę fizyczną dokonującą z przedsiębiorcą czynności prawnej niezwiązanej bezpośrednio z jej działalnoscią gospodarczą lub zawodową.
 5. Warunkiem skorzystania ze świadczeń gwarancyjnych jest dostarczenie i zgłoszenie przez użytkownika kompletnego urządzenia, wraz z dokumentem zakupu i kartą gwarancyjną, w autoryzowanym zakładzie serwisowym lub miejscu zakupu niezwłocznie po stwierdzeniu niesprawności.
 6. Zgłaszający reklamację powinien podać w celach korespondencyjnych swoje dane osobowe: imię i nazwisko, adres, nr telefonu (art. 23 ust. 1 pkt 3 Ustawy o Ochronie Danych Osobowych).
 7. W przypadku niespełnienia któregokolwiek warunku określonego w pkt 7 i 8, przyjmujący reklamację ma prawo odmówić przyjęcia urządzenia do naprawy.
 8. Wybór sposobu usunięcia wady należy należy do gwaranta, który może naprawić rzecz poprzez naprawę lub wymianę uszkodzonej części lub wymianę towaru. Niezależnie od sposobu usunięcia wady gwarancja trwa dalej przedłużona o czas usunięcia wady przez gwaranta.
 9. Gwarant za pośrednictwem autoryzowanego zakładu serwisowego ustosunkuje się do zgłoszonych przez reklamującego roszczeń w terminie 10 dni, a usunięcie wady w przypadku jej zakwalifikowania do bezpłatnej obsługi gwarancyjnej nastąpi nie później niż w ciągu 30 dni od dnia zgłoszenia reklamacji. Naprawy pozagwarancyjne (odpłatne) są realizowane w oparciu o indywidualne uzgodnienia reklamującego z zakładem serwisowym.
 10. W przypadku naprawy odpłatnej lub nieuzasadnionego zgłoszenia reklamujący ponosi koszt weryfikacji uszkodzenia, ewentualnej naprawy, koszty związane ze spedycją lub koszty dojazdu serwisu.
 11. Uprawnienia z tytułu gwarancji nie obejmują prawa kupującego do domagania się zwrotu utraconych korzyści oraz poniesionych kosztów w związku z wadami rzeczy. Gwarancja nie obejmuje również przypadków losowych uszkodzeń niezależnych od warunków eksploatacji np.: powódź, pożar, itd.
 12. Ochroną gwarancyjną nie są objęte uszkodzenia powstałe w wyniku niewłaściwej instalacji lub eksploatacji sprzętu niezgodnej z instrukcją obsługi.
 13. Zakresem ochrony gwarancyjnej nie są objęte:
  1. czynności związane z montażem, uruchomieniem, konserwacją, przewidziane w instrukcji obsługi, do wykonania których zobowiązany jest użytkownik urządzenia we własnym zakresie i na własny koszt,
  2. uszkodzenia powstałe w wyniku niewłaściwej instalacji lub eksploatacji sprzętu (niezgodnej z instrukcją obsługi),
  3. uszkodzenia powstałe w wyniku stosowania mieszanki paliwowej niezgodnej z instrukcją obsługi,
  4. uszkodzenia spowodowane przez użytkownika powstałe w skutek niewłaściwego przechowywania, transportu, nieprawidłowo wykonanych czynności konserwacyjno-naprawczych,
  5. uszkodzenia rzeczy powstałe w wyniku naturalnego zużycia będącego konsekwencją użytkowania rzeczy w trakcie prawidłowej eksploatacji, w tym uszkodzenia powłok lakierniczych,
  6. uszkodzenia akumulatorów, które powstały w wyniku ich nieprawidłowego użytkowania, przechowywania i ładowania
  7. usterki związane z przewodem ograniczającym Stiga Autoclip z wyjątkiem wad fabrycznych; z gwarancji wykluczone są wszystkie przypadkowe przecięcia, przecięcia spowodowane przez urządzenie, miejsca łączenia i uszkodzenia spowodowane korozją
  8. uszkodzenia nadajnika i zasilacza Stiga Autoclip powstałe w wyniku przepięć napięcia instalacji elektrycznej oraz ich nieprawidłowe działanie wynikające z zakłaceń wywołanych przez inne urządzenia lub instalacje.
 14. Części i materiały nie objęte ochroną gwarancyjną, a zużycie których jest naturalną konsekwencją pracy:
  1. elementy eksploatacyjne np.: noże, tarcze i listwy tnące, głowice żyłkowe, filtry, linki rozruchowe, świece zapłonowe, żarówki, koła jezdne, bębny i szczęki sprzęgłowe, sprzęgła i koła cierne, paski napędowe, śruby bezpieczeństwa, szczotki zbierające i zgarniające,
  2. elementy silnika: cylindry, tłoki, pierścienie, wał korbowy, łożyska, panewki, membrany gaźników,
  3. elementy skrzyni biegów/przekładni: koła zębate, łańcuchy, pompy hydrauliczne,
  4. inne elementy: piasty noża, kliny zabezpieczające, amortyzatory, łożyska, panewki, koła zębate, bezpieczniki przeciążeniowe, szczotki węglowe, cięgna i linki sterujące,
  5. elementy nie wymienione w niniejszej karcie gwarancyjnej, a które w sposób oczywisty zużywają się w trakcie pracy.
 15. Użytkownik nie może żądać naprawy uszkodzonego urządzenia na miejscu, nawet jeżeli urządzenie jest objęte obsługą gwarancyjną.
 16. Użytkownik traci uprawnienia z tytułu gwarancji w przypadku stwierdzenia: samowolnych wpisów lub poprawek w karcie gwarancyjnej dokonywaną przez osobę nieuprawnioną, dokonywania zmian konstrukcyjnych, prób napraw i regulacji nieprzewidzianych w instrukcji obsługi, niewykonywania przeglądów eksploatacyjno-konserwacyjnych do których zgodnie z przepisami zawartymi w instrukcji obsługi użytkownik jest zobowiązany, stosowania nieodpowiednich części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.
 17. Na nabywcy/użytkowniku spoczywa obowiązek dokumentowania przeprowadzonych przeglądów gwarancyjnych oraz innych czynności serwisowych.
Producent silnikaSilnik / ModelZastosowanie
Konsumenckie Komercyjne
GGP 165F, M150, SV150, RS/RCSC/RCST-100, WBE0-0701/0702/0704/140, SM-50/65/70, TM-60, LC 170F 2 lata 1 rok
TRE-224/0701/0702/0801 3 lata 3 lata
pozostałe silniki GGP 2 lata 2 lata
B&S Vanguard 2 lata 1 rok
Commercial Turf Series 2 lata 1 rok
Extended Life Series: I/C, Pro, Proffesional Series z tuleją żeliwną 2 lata 1 rok
850 series z tuleją żeliwną, Dura-Bore 2 lata 1 rok
Snow Series MAX z tuleją żeliwną 2 lata 1 rok
pozostałe silniki z tuleją żeliwną 2 lata 90 dni
wszystkie pozostałe silniki B&S 2 lata 1 rok
Honda GCV-135/160/190/520/530 2 lata 3 lata
GX-25/35, GXV-50, GXH-50, GHV-57, GS/GSV 2 lata 90 dni
GXV-390/530/660 2 lata 1 rok
pozostałe silniki Honda 2 lata 3 lata
Kawasaki FS-481V/600V 2 lata 90 dni
Atuoclip silniki napędu kół i noży przekładni 2 lata lub 1000 motogodzin 2 lata lub 1000 motogodzin
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel