Jak i czym odkurzać duże przestrzenie? Doradzamy!

2020-07-13
Jak i czym odkurzać duże przestrzenie? Doradzamy!
Odkurzanie jest czynnością, którą każdy wykonuje w domu co najmniej raz w tygodniu. Jednak w przypadku większych powierzchni odkurzacz, który dobrze sprawdza się w czterech ścianach, nie wystarczy. Firmy zajmujące się sprzątaniem w budynkach, miejscach publicznych czy różnego rodzaju placówkach (jak szpitale) potrzebują urządzenia o większej mocy, gotowego stawić czoła wyzwaniom w wymagających miejscach. W takiej sytuacji najlepiej polecić któryś ze stworzonych w tym celu odkurzaczy marki Karcher.

Czym się różnią odkurzacze uniwersalne od przemysłowych?

Na wstępie należy zaznaczyć, że odkurzacze uniwersalne (profesjonalne) to nie to samo, co odkurzacze przemysłowe. Przemysłowe mają za zadanie zbierać zabrudzenia "innego kalibru", niż profesjonalne. Ten “inny kaliber” to m.in. gruz, zaschnięta farba, osiadłe pyły, opiłki drewna i szkło, itp. Dlatego posługiwanie się nimi jest zalecane podczas budów, remontów oraz innych działań, w trakcie których pojawia się kurz, pył oraz podobne zanieczyszczenia. Odkurzacza uniwersalne usuwają natomiast “normalny brud”, ale w miejscach, gdzie występuje intensywny ruch ludzki, czyli biura, hotele, szpitale oraz podobne miejsca.

Odkurzacze uniwersalne Karcher

Odkurzacz uniwersalny Karcher
Każdy uniwersalny odkurzacz Karcher powstał z myślą o dwóch rzeczach. Pierwsza – to wydajność. Druga – maksymalny komfort obsługi przez użytkownika. Wszystkie łączy wykonanie z materiałów wysokiej jakości, jednak różnią się ilością dostępnych funkcji oraz przeznaczeniem. Jeśli potrzebny taki odkurzacz, warto wybrać któryś z poniższych modeli:
  • Karcher T 15/1 - jest to odkurzacz przeznaczony do miejsc, gdzie nie powinno się hałasować (jak np. szpitale). Wyposażono go giętki przewód zasilający i wąż ssący długości 2,5 m. Dzięki zastosowaniu w nim zmywalnego filtra koszykowego, turbina jest skutecznie chroniona. W zbiorniku Karcher T 15/1 mieści się 15 litrów odpadów.
  • Karcher NT 22/1 Ap L - profesjonalny odkurzacz uniwersalny do odkurzania na mokro i sucho. Charakteryzuje się niską wagą, zwartą konstrukcją, wysoką mobilnością i półautomatycznym oczyszczaniem filtra. Karcher NT 22/1 Ap L pracuje z głośnością 72 dB, a jego zbiornik mieści 22 l zanieczyszczeń.
  • Karcher T 10/1 - odkurzacz jednofunkcyjny klasy kompakt. Charakteryzuje się wytrzymałą i prostą konstrukcją oraz wyjątkowo łatwą obsługą. Idealnie nadaje się do dywanów, wykładzin i podłóg twardych. Karcher T 10/1 jest polecany w szczególności firmom sprzątającym oraz personelowi dbającemu o czystość hoteli, biurowców i butików. Zderzak na obudowie chroni przed uszkodzeniem podczas przypadkowych zderzeń odkurzacza z meblami i ścianami.
  • Karcher NT 30/1 Tact L *EU – to odkurzacz uniwersalny o pojemności wynoszącej aż 30 litrów, dzięki czemu może pracować dłuższy czas bez konieczności opróżniania zbiornika. Jego płaski, falisty filtr umieszczono w specjalnej kasecie, dzięki czemu operator nie ma kontaktu z zanieczyszczeniami, a filtr nie uszkadza się podczas wkładania czy mechanicznego oczyszczania. Karcher NT 30/1 Tact L *EU sprzedawany jest z szeregiem praktycznych akcesoriów.
  • Karcher CV 30/1 - to odkurzacz kolumnowy do dogłębnego odkurzania dywanów i wykładzin dywanowych. Doskonale zbiera włosy i nici, które trudno usunąć za pomocą standardowego odkurzacza. Karcher CV 30/1 nie tylko odrywa zabrudzenia od włókien dywanu, ale jednocześnie rozczesuje runo, nadając mu odświeżony wygląd. Może być opcjonalnie wyposażony w filtr powietrza wylotowego HEPA, co jest szczególnie przydatne w przypadku odkurzania w szpitalach, hotelach czy przedszkolach oraz miejscach, gdzie przebywają osoby alergiczne. Umożliwia też czyszczenie tapicerki (ze ssawką do tapicerki).
  • Karcher NT 65/2 Tact2 – ten model łączy w sobie cechy odkurzacza uniwersalnego i przemysłowego. Przeznaczony do usuwania niebezpiecznego pyłu klasy M. Karcher NT 65/2 Tact2 został wyposażony w system antystatyczny z uziemieniem ssawek i rur ssących, węża i kolanka w celu odprowadzenia ładunków elektrostatycznych mogących powstać podczas odkurzania bardzo drobnego pyłu.

Odkurzacze przemysłowe Karcher

Jeśli potrzebny jest odkurzacz przemysłowy, tutaj również warto polecić markę Karcher, a szczególnie te bardzo wydajne modele:
Karcher IVC 60/24-2 Tact2 – jest to przemysłowy odkurzacz klasy kompakt wyposażony w dwie mocne turbiny, wózek transportowy ułatwiający manewrowanie i zbiornik na zanieczyszczenia ze stali szlachetnej o pojemności wynoszącej aż 60 litrów. Karcher IVC 60/24-2 Tact2 dzięki trwałej i mocnej budowie odkurzacz ten doskonale nadaje się do codziennego odkurzania w warunkach przemysłowych. Ma praktyczny czujnik poziomu cieczy, który wyłącza silnik po osiągnięciu maksymalnego poziomu cieczy w zbiorniku (działa także w przypadku cieczy nieprzewodzących).
Odkurzacz przemysłowy Karcher
Karcher IVC 60/30 Tact2 – model zasilany trójfazowo, przeznaczony do pracy wielozmianowej. Wyposażony w system automatycznego oczyszczania filtra Tact2. Odkurzacz wyróżnia zastosowanie turbiny boczno-kanałowej, która zapewnia wyjątkowo długą żywotność i umożliwia pracę ciągłą. Jednocześnie urządzenie zachowuje kompaktowe rozmiary, a dzięki mocnemu podwoziu i wózkowi transportowemu jest mobilne i łatwo się nim manewruje.
Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2020
pixel