Do ogrodu

Jak i czym przycinać żywopłot?

Jak i czym przycinać żywopłot?Trudno wyobrazić sobie przestrzeń przed domem bez żywopłotu. Gęste krzewy liściaste lub iglaste posadzone w ciasnych szpalerach mają wiele funkcji. Przede wszystkim zabezpieczają wejście na teren posesji, chronią przed wiatrem i hałasem. Stanowią też element dekoracyjny terenu przed domem i dzielą przestrzeń ogrodu na strefy
Przeczytaj więcej

Jaka pilarka do domowego użytku?

Jaka pilarka do domowego użytku?Zakup pilarki dla niektórych osób wydaje się zbędnym luksusem. Po kilku miesiącach eksploatacji użytkownik zazwyczaj nie wyobraża sobie jednak, jak mógł wcześniej funkcjonować bez tego urządzenia.
Przeczytaj więcej

Nowoczesna pielęgnacja trawnika z robotem koszącym. Czy warto go kupić?

Nowoczesna pielęgnacja trawnika z robotem koszącym. Czy warto go kupić?
Wiele osób zadaje sobie pytanie - czy robot koszący jest urządzeniem, które naprawdę pomaga w pielęgnacji trawnika? Odpowiedź jest jedna - zdecydowanie TAK, i niezależnie od wielkości trawnika - a miło jest się cieszyć pięknym trawnikiem . 

Przeczytaj więcej

Kiedy warto pomyśleć o kosach i podkaszarkach?

Kiedy warto pomyśleć o kosach i podkaszarkach?
Każdy, kto posiada własny ogród lub trawnik, wie, jak szybko potrafią plenić się na nim różnego rodzaju chwasty, a sama trawa wzrasta zadziwiająco szybko. Dlatego w ciepłych miesiącach roku niezbędną rzeczą jest kosa elektryczna/spalinowa lub podkaszarka. Czym te dwa narzędzia różnią się od siebie, komu lepiej przyda się które oraz na jakie cechy zwracać uwagę, aby wybrać najlepsze? Odpowiadamy na te pytania i doradzamy.
 

Przeczytaj więcej

Jak wybrać traktor ogrodowy? Który warto kupić?

Jak wybrać traktor ogrodowy? Który warto kupić? Traktor ogrodowy to niezbędna maszyna, jeśli dysponuje się większym terenem do koszenia. Jest znacznie wygodniejsza w użytkowaniu, niż kosiarka ręczna lub kołowa – nie wymaga siły mięśni do pracy, ani chodzenia po całym obszarze roboczym. Ma zazwyczaj lepszą od nich regulację ostrzy, co pozwala na dokładniejsze uporządkowanie terenu, a dodatkowo, po zakupieniu akcesoriów, może pełnić również inne role. Na przykład gdy dokupi się pług, traktor ogrodowy pozwoli przygotować ogród pod zasadzenie roślin, a zamontowanie pługu śnieżnego pozwoli skutecznie usuwać zaspy w zimie.
Przeczytaj więcej
pixel