Jaka kosiarka do małego ogrodu?

2022-02-16
Jaka kosiarka do małego ogrodu?

Mały ogród, mały problem? Niezależnie od metrażu, trawnik nadal wymaga porządnego sprzętu do rutynowej pielęgnacji. Zebraliśmy wydajne i zarazem kompaktowe kosiarki, które nie zajmą dużo miejsca, a jednocześnie zagwarantują, że trawnik będzie wyglądał estetycznie.

Znalezienie dedykowanej kosiarki może wydawać się trudnym wyzwaniem, ponieważ rozmiar jest często uważany za synonim mocy, jeśli mowa o mniej lub bardziej profesjonalnych narzędziach. Jednak dzisiejsza nowoczesna technologia ewoluowała na tyle, że ​marki kosiarek potrafią zaproponować odpowiednią moc w niewielkim opakowaniu. Do najbardziej praktycznych modeli, które są wręcz przeznaczone do mniejszych trawników, zaliczamy takie, jak kosiarka akumulatorowa. Kosiarki ładowane z sieci odznaczają się wysoką żywotnością baterii, niską ceną i precyzyjnym cięciem od krawędzi do krawędzi. Modele akumulatorowe radzą sobie także świetnie z dłuższą trawą. Z drugiej strony, jeśli cenisz sobie elastyczność i uniwersalność, kosiarki spalinowe Stihl mogą być tymi modelami, których szukasz. Który model wybrać?

Kosiarki spalinowe renomowanych producentów

Niektóre czynności w życiu najlepiej wykonywać bez zbędnych ograniczeń i utrudnień. Fakt zwijania i rozwijania kabla zasilającego w kosiarce może być problematyczny, skutecznie zniechęcając do pracy. Prezentowane poniżej modele kosiarek, zarówno spalinowe, jak i akumulatorowe są pozbawione tego problemu, zapewniając jednocześnie ogromną uwagę.

 

  1. STIHL Kosiarka spalinowa RM 248

Małe kosiarki spalinowe cieszą się szczególnym uznaniem wśród właścicieli gospodarstw domowych. Ta kompaktowa kosiarka spalinowa o szerokości roboczej 46 cm będzie optymalnym rozwiązaniem do pielęgnacji małego trawnika. W zestawie z koszem o pojemności 55l będzie skutecznym rozwiązaniem dla trawników o powierzchni do 1200 m2.

 

  1. STIHL Kosiarka spalinowa do mulczowania RM 2 R

Kosiarki spalinowe Stihl to różnorodność modeli, dedykowanych do różnych potrzeb. To, co zasługuje na szczególną uwagę w prezentowanej kosiarce spalinowej to nóż służący do mulczowania trawy, czyli rozdrabnianiu jej na małe cząstki. Wybierając małe kosiarki spalinowe Stihl możesz nie tylko wydajnie i przy niewielkim wysiłku skosić trawę, ale jednocześnie zadbać o pozostawienie na ziemi bogatego w składniki odżywcze materiału.

 

  1. STIHL Kosiarka spalinowa RM 443

Prezentowany model oznaczony symbolem RM 443 to synonim świetnie dopracowanych parametrów koszenia, gotowy do pracy z obszarem do 1200 m2. Dla najbardziej wymagających możliwe jest dobranie zestawu do mulczowania trawy, który sprzedawany jest oddzielnie.

 

  1. Kosiarka Honda HRG 466C PK

Pojemny 50 litrowy kosz, duża zwrotność i elastyczność oraz podwójny układ zapewnia efektywną pracę w przypadku trawników o powierzchni do 1000 m2.

Kosiarki akumulatorowe jako doskonała alternatywa do spalinowych odpowiedników

Zakup bezprzewodowej kosiarki do trawy może być właściwym wyborem, jeśli masz mniejszy trawnik. Wybierając jedną z kosiarek akumulatorowych, możesz spodziewać się długiego czasu pracy, szybkiego ładowania i odpowiedniej mocy. Kosiarka akumulatorowa jest jeszcze bardziej zaawansowana niż kiedykolwiek, głównie dzięki stosowanej technologii akumulatorów litowo-jonowych. Modele akumulatorowe są mniejsze, lżejsze i łatwiejsze w przenoszeniu niż cięższe kosiarki spalinowe. Wymagają także rzadszej konserwacji.

 

  1. STIGA Kosiarka akumulatorowa Collector 132 AE

Kosiarka znanego producenta Stiga jest lekka, kompaktowa i prosta w obsłudze i przechowywaniu. Jedno ładowanie akumulatora pozwala efektywnie skosić 150 m2 trawy.

 

  1. STIHL Kosiarka akumulatorowa RMA 235

Poszukujesz lekkiej, zwrotnej i wydajnej kosiarki akumulatorowej? Model RMA 235 może być dla Ciebie idealną propozycją, jeśli docenisz wydajny akumulator litowo-jonowy, wagę wynoszącą 14 kg i możliwość elastycznej regulacji.

 

  1. Stiga Kosiarka akumulatorowa Aero 132e

Model Aero 132e odznacza się zadowalającym stosunkiem ceny do jakości, szerokością roboczą wynoszącą 30 mm i niską wagą wynoszącą tylko 14 kg. Nadaje się do pracy z trawnikami o maksymalnej powierzchni 100 m2.Właściciele małych trawników nie potrzebują drogich i w przypadku niewielkich powierzchni roboczych, często niepraktycznych kosiarek. Prezentując powyższe modele, wzięliśmy pod uwagę przede wszystkim wysokie oczekiwania naszych klientów i realne potrzeby, które są dla nas priorytetem. Zachęcamy jednocześnie do sprawdzenia pełnej oferty, wśród której znajdziesz zarówno małe kosiarki spalinowe, jak i kompaktowe modele akumulatorowe!

pixel