Myjki i agregaty do czyszczenia w terenie bez zasilani

2020-10-30
Myjki i agregaty do czyszczenia w terenie bez zasilani

Myjki ciśnieniowe to urządzenia o niezwykle uniwersalnym zastosowaniu. Sprawdzają się do czyszczenia maszyn budowlanych, samochodów czy elewacji obiektów. Okazują się przydatne również w miejscach, gdzie sieć elektryczna nie jest doprowadzona. Jak wybrać myjkę, która ma służyć w terenie, gdzie występują kłopoty z siecią  elektryczną? Sięgnąć po myjkę Karcher wyposażoną w silnik spalinowy czy zasilaną agregatem?

Gdzie przydadzą się myjki bez zasilania?

Problemy z dostępem do sieci elektrycznej pojawiają się szczególnie w czasie wykonywania prac w obrębie nowych budynków. Podczas robót ziemnych obiekty z reguły nie mają jeszcze podciągniętych mediów. Tymczasem mycie maszyn i samochodów dostawczych jest konieczne. Ten sam problem dotyczy prac w terenie, robót przy budowie dróg lub w obszarze leśnym. 

Jednak nie tylko brak dostępu do sieci jest przyczyną korzystania z alternatywnych źródeł energii. W wielu myjniach, zakładach przemysłowych czy obiektach magazynowych spalinowa myjka Karcher jest bardziej wygodna do stosowania. Dodatkowo wielu użytkowników ceni sobie niezależność od sieci i brak ciągnących się licznych przewodów elektrycznych. 

Agregat prądotwórczy do myjek

Większości osób myjka Karcher kojarzy się z urządzeniem zasilanym prądem sieciowym. W gospodarstwach domowych, czy przedsiębiorstwach często stosowane są właśnie takie urządzenia. Jednak potrzeba pracy w terenie oddalonym od sieci może się wiązać z prowadzeniem dziesiątek metrów przewodów zasilających lub zakupem maszyny spalinowej. 

Nie są to na szczęście jedyne rozwiązania. Nie musisz kupować nowego urządzenia z silnikiem spalinowym, skoro możesz zamontować taki silnik do swojej elektrycznej myjki Karcher. Przyda Ci się do tego Karcher Agregat prądotwórczy PGG 8/3. Urządzenie zapewnia dostęp do prądu jednofazowego i trójfazowego dla dowolnych myjek wysokociśnieniowych. Zdaje egzamin także przy urządzeniach z opcją podgrzewania wody. Solidna obudowa z możliwością wygodnego przemieszczania sprawia, że maszyna ma bardzo uniwersalne zastosowanie. 

Spalinowa myjka Karcher - jaką wybrać?

Praca z użyciem myjki w terenie może być jedną z usług, które oferuje Twoja firma. Jeśli zamierzasz często korzystać z takiego urządzenia przy pracach z dala od terenów zurbanizowanych czy w nieuzbrojonych obiektach, ciekawym wyjściem będzie myjka Karcher z silnikiem spalinowym. Takie urządzenie daje Ci jeszcze większą swobodę pracy z uwagi na brak agregatu. Większość maszyn wyposażona jest w koła, dlatego z łatwością możesz pracować nimi nawet na dużej powierzchni. 

Przy pracach w terenie znakomicie radzi sobie Karcher Spalinowa Myjka HD 7/20 G Classic. To urządzenie zostało wyposażone w pompę wodną ze skutecznym filtrem, który umożliwia pobieranie wody z naturalnych źródeł. Spore ciśnienie robocze przekraczające 200 MPa umożliwia mycie maszyn budowlanych, a także elewacji budynków czy elementów architektonicznych. 


Z kolei wewnątrz magazynów i budowanych obiektów z dostępem do sieci wodnej możesz użyć Myjki Wysokociśnieniowej Gorącowodnej Karcher HDS 7/16 C. Ta myjka Karcher jest wyposażona w system redukcji zużycia paliwa, dlatego także ilość emitowanych spalin jest minimalna. Urządzenie ma możliwość podgrzewania wody, co możesz wykorzystać także w ręcznych myjniach samochodowych czy warsztatach. Zda egzamin w zakładach rzemieślniczych podczas mycia gotowych wyrobów lub sprzątania obiektu.

pixel