8 pomysłów jak wykorzystać myjkę ciśnieniową!

2021-07-26
8 pomysłów jak wykorzystać myjkę ciśnieniową!

Myjki ciśnieniowe stają się coraz powszechniejszym elementem wyposażenia domów i altan ogrodowych. Choć najczęściej kojarzone są z myciem karoserii samochodu, mogą sprawdzić się przy wielu innych pracach. Podsuwamy osiem pomysłów na wykorzystanie myjki ciśnieniowej, o których mogłeś nie wiedzieć.

Na co uważać przy korzystaniu z myjki ciśnieniowej?

Wygoda i duża skuteczność mycia to zalety, jakie najczęściej wymieniane są w stosunku do myjek ciśnieniowych. Te urządzenia wyrzucają wodę pod wysokim ciśnieniem, co umożliwia szybkie usuwanie zabrudzeń. Czystą wodę można mieszać z odpowiednimi detergentami, w wyniku czego rozprawienie się z zabrudzeniami przebiega jeszcze szybciej.

Wprowadzając w życie jeden z poniżej przedstawionych sposobów, musisz pamiętać, że największe zalety myjek mogą stać się ich wadą. Duże ciśnienie wody może okazać się szkodliwe, jeśli będzie zastosowane w nieodpowiedni sposób. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest wybór myjki z regulacją ciśnienia wody, co pozwoli na dobór takiego strumienia, który nie uszkodzi mytego obiektu, a skutecznie usunie zabrudzenia. Oferowana przez KARCHER MYJKA CIŚNIENIOWA HD 7/16-4 M PLUS to jeden z produktów z regulacją ciśnienia, który sprawdzi się przy pracach w ogrodzie i wokół domu.

1. Mycie samochodów

Usuwanie zabrudzeń z karoserii samochodu to jeden z najczęstszych bezpośrednich powodów zakupu myjki Karcher. Z pomocą tego urządzenia unika się kosztownej i mało precyzyjnej pielęgnacji na myjni samochodowej. Jednak myjki można wykorzystywać także do mycia innych części pojazdu niż karoseria, szyby czy koła. Bardzo często stosowane są do czyszczenia silników lub podwozia w autach. Stosując dobry środek do usuwania smarów i umieszczając samochód nad kanałem, możesz usunąć nawet stare ślady olejów. Pozwoli to precyzyjnie ocenić, gdzie znajdują się wycieki w silniku i jednocześnie poprawić jego estetykę.

2. Usuwanie błota z rowerów i motocykli

Jazda typu offroad cieszy się rosnącą popularnością. Poruszanie się motocyklem lub rowerem po bezdrożach daje ogromną frajdę, jednak są też skutki uboczne w postaci błota na pojeździe. Tu może okazać się pomocna dobra myjka ciśnieniowa, którą możesz usunąć błoto, używając tylko czystej wody. Jeśli na ramie roweru czy motocykla pojawiają się tłuste plamy lub brud z asfaltu, warto dodać detergentu. Woda pod ciśnieniem może usunąć także smar z zębatek, dlatego pamiętaj o jego uzupełnieniu po zakończeniu prac.

3. Czyszczenie elewacji

Jasne kolory elewacji budynku wyglądają bardzo estetycznie, jednak do czasu. Z biegiem lat szczególnie na tynkach strukturalnych czy ścianach wykończonych panelami elewacyjnymi pojawia się ciemny osad i kurz. Wykorzystując mocne urządzenia, takie jak STIHL MYJKA WYSOKOCIŚNIENIOWA RE 130 PLUS możesz usunąć większość zabrudzeń i przywrócić estetykę elewacji.

STIHL Myjka wysokociśnieniowa RE 130 Plus

4. Mycie tarasów

Przestrzeń na zewnątrz budynku, która służy do wypoczynku. także powinna pozostać czysta i estetyczna. Tu problemem może być nierówna struktura podłoża, wyżłobienia w powierzchni desek czy szczeliny między płytkami montowanymi na dystansach. Myjka ciśnieniowa ze strumieniem o niskim ciśnieniu z łatwością usuwa brud i kurz zgromadzony po zimie. Sprawdzi się także w przypadku usuwania tłustych plam.

5. Usuwanie zabrudzeń z podjazdów

Kolejnym miejscem, w którym przyda się myjka ciśnieniowa, jest podjazd przed domem. Tu zabrudzenia mogą pochodzić zarówno z błota przywiezionego na kołach pojazdów lub wypłukanego spomiędzy kostek brukowych. Nie są wyjątkiem także tłuste plamy z płynów eksploatacyjnych w samochodach. Wystarczy dobre urządzenie i kilkadziesiąt minut pracy, żeby podjazd znów nabrał doskonałego wyglądu. Myjka nie zniszczy bruku i nie usunie z niego warstwy impregnującej, dlatego możesz stosować ją bez obaw.

6. Czyszczenie elementów ogrodzenia

Kolejnym elementem architektury ogrodowej, który sprawia problemy przy czyszczeniu, jest ogrodzenie. Nieregularna struktura płotów, paneli, czy gabionów sprawia, że trudno usunąć z nich kurz czy błoto. Myjka poradzi sobie z tym bez problemu. Duże ciśnienie wody sprawi, że w wielu przypadkach nie będziesz potrzebował nawet detergentu, co uchroni żywopłot lub krzewy rosnące przy ogrodzeniu. Zastosowanie myjki okaże się skutecznym sposobem na usuwanie łuszczącej się farby, dlatego może poprzedzać malowanie ogrodzenia.

7.Pielęgnacja narzędzi ogrodniczych

Przekopywanie ogródka to jeden z najmniej przyjemnych etapów prac, choć jest konieczny do przeprowadzenia dwa razy do roku. Niezależnie od tego, czy do tej pracy wykorzystujesz narzędzia ręczne, czy glebogryzarki, na powierzchniach roboczych osadza się błoto. Możesz je łatwo usunąć za pomocą wody pod ciśnieniem z myjki Karcher. W ten sposób utrzymasz narzędzia w czystości i wydłużysz ich żywotność. Przed schowaniem łopaty, kopaczki czy glebogryzarki do altany nie zapomnij ich osuszyć.

8. Czyszczenie mebli nie tylko ogrodowych

Nieużytkowane meble przechowywane na strychu czy w garażu pokrywają się kurzem. Szybkim sposobem na przywrócenie im czystości będzie wykorzystanie myjki, takiej jak KARCHER MYJKA CIŚNIENIOWA GORĄCOWODNA HDS 5/15 U. Nawet niewielkie ciśnienie i letnia woda pozwolą na skuteczne usunięcie kurzu z mebli rattanowych, aluminiowych, a także drewnianych. Strumień wody usunie też zabrudzenia z tkanin poliestrowych.

Karcher Myjka Ciśnieniowa Gorącowodna HDS 5/15 U

Dlaczego jeszcze warto korzystać z myjek ciśnieniowych?

Ogromne możliwości zastosowania myjki i skuteczność tego typu urządzeń to tylko część z ich zalet. Każda myjka Karcher i inne urządzenie pochodzące od solidnego producenta uznawane są też za narzędzia ekologiczne. Dzięki wysokiemu ciśnieniu w dyszach zużywają znacznie mniej wody niż w przypadku mycia ręcznego. Ponadto często nie będzie konieczne stosowanie detergentów lub wystarczy tylko niewielka ich ilość. Dzięki temu do środowiska naturalnego emitowanych jest mniej odpadów, zużywa się mniej wody, a przy okazji zyskuje się sporo czasu na przyjemniejsze sprawy.

pixel