Motopompa, czyli niezbędnik w ogrodzie w okresie suszy. Jaką wybrać?

2022-01-19
Motopompa, czyli niezbędnik w ogrodzie w okresie suszy. Jaką wybrać?

Ogrodowa pompa wodna służy do nawadniania ogrodu ze źródła, takiego jak studnia, rzeka czy jezioro. Pompa wodna ogrodowa może być również stosowana do odwadniania gruntów z nadmiaru wody. Składa się z trzech głównych części — rury wlotowej, wirnika i rury wylotowej. Rura wlotowa łączy się ze źródłem wody i pompuje ją do wirnika. Wirnik pompuje ją następnie przez rurę wylotową i wyprowadza na większą wysokość. Pompa do ogrodu od wiodących producentów, jak Honda zapewnia oprócz wydajności, także wysoką kulturę pracy.

Czy potrzebujesz pompę wody do swojego ogrodu?

Woda jest niezbędnym elementem nie tylko dla nas ludzi, ale także dla roślin. Wszystkie funkcje biologiczne roślin, od wchłaniania i dystrybucji składników odżywczych przez fotosyntezę są zależne od dostępności wody. Dlatego podlewanie roślin i nawadnianie ogrodu to niezbędne czynności, które służą nawilżeniu gleby, zwłaszcza w najgorętszych miesiącach roku, w których nie ma co liczyć na obfite opady. Pompa do wody do studni jest jednym z narzędzi, które może być kluczowe w tych zadaniach.

 

Jeśli zastanawiasz się, jaka pompa wodna ogrodowa będzie odpowiednia, w pierwszej kolejności rozważ swoje potrzeby w zakresie nawadniania. Określ między innymi powierzchnię nawadnianego obszaru, odległość od źródła, zużycie wody przez roślinność.   Istotne będzie także natężenie przepływu, czyli ilość przepompowywanej wody w danym czasie czy moc znamionową silnika. W ten sposób będziesz wiedział, na jakie parametry zwracać uwagę, kupując pompę wody. Każdy model motopompy, który oferujemy w naszym sklepie, jest szczegółowo opisany, co z pewnością ułatwi Ci wybór.

Jakie są zalety pompy wody?

Zarówno mała pompa do wody, jak i większe i bardziej wydajne odpowiedniki mają szereg znaczących zastosowań. Najczęściej wykorzystywane do nawadniania ogrodu lub trawnika, ale także do dostarczania wody w określone miejsca. Mała pompka do wody oprócz dostarczania wody do nawadniania lub napełniania zbiorników, takich jak stawy, studnie itp., nadają się również do szybkiego odprowadzania dużych ilości wody. Pompa do ogrodu ma szczególne znaczenie podczas opróżniania np. basenu. Do innych zalet możemy zaliczyć:

  • pompa wodna to wielofunkcyjne urządzenie do użytku w domu i w ogrodzie,
  • odznacza się dużą wydajnością i elastycznością,
  • szeroki wybór motopomp na rynku sprawia, że można z łatwością je dopasować do każdej pracy.

Jaką motopompę wybrać? Podpowiadamy najciekawsze modele

Wybór idealnej pompy ogrodowej na każdą potrzebę może być trudnym zadaniem. Należy wziąć pod uwagę wiele czynników, takich jak wielkość ogrodu, rodzaj gleby i częstotliwość podlewania. Przedstawiamy listę wydajnych, bezpiecznych i kompaktowych ogrodowych pomp wodnych, które są również dostępne od ręki w naszym sklepie internetowym.

  1. Pompa wody Honda QP-402SX

Ten model o mocy 11,7 KM i wydajności 1050 litrów na minutę to jedno z bardziej profesjonalnych rozwiązań z fabryki renomowanej firmy Matsusaka Engineering Co. Ltd.

 

  1. Pompa wody Honda WX 10

Szukasz bardziej kompaktowego, a jednocześnie wydajnego egzemplarza? Prezentowany model waży 6,1 kg, a moc na poziomie 1,3 KM i maksymalna wysokość podnoszenia wynosząca 7 m to parametry, które w zupełności wystarczą dla zastosowań domowych.

 

  1. Pompa wody Honda WB 20 XTDRX

 Uniwesalna, wydajna i o bardzo dobrym stosunku ceny do jakości. Tak w skrócie można przedstawić pompę wody od renomowanego producenta, firmy Honda.

 

Do jakich zadań i w jakich obszarach możesz wykorzystać pompę wody?

  • Małe pompy wody do studni przy pomocy jednej rury wylotowej, mogą być doskonałym rozwiązaniem do codziennego podlewania roślin,
  • Profesjonalne pompy głębinowe z kolei są bardziej wydajne i mogą skutecznie przenosić wodę na wysokość około 100 metrów z wydajnością 40-60 litrów na minutę pracy, 
  • Pompy odwadniające, zatapialne to z kolei wydajność rzędu kilku tysięcy litrów na godzinę. Ten rodzaj pomp sprawdza się w przypadku pracy z brudną wodą.

Podsumowanie — z łatwością wybierz motopompę pod kątem własnych potrzeb

Zarówno jeśli chodzi o profesjonalne motopompy do wody czystej, jak i mniejsze pompy wody do studni czy na potrzeby gospodarstwa domowego, możliwości są dość szerokie. Przeglądając asortyment naszego sklepu internetowego, wybierzesz odpowiednią pompę na każdą sytuację. Jeśli szukasz bardzo specyficznej ogrodowej pompy wodnej, postaw na sprzęt z górnej półki od znakomitych, rozpoznawalnych na rynku producentów.

 

Dostarczamy wysokiej jakości marki o różnorodnych zastosowaniach i zazwyczaj o najlepszym stosunku ceny do jakości. Aby wybrać odpowiednią ogrodową pompę wodną, ​​warto wiedzieć, na co należy zwrócić uwagę. Kontaktując się z naszą obsługą, ułatwimy Ci wybór odpowiedniego modelu.

Polecane
HONDA Pompa wody WB 20 XTDRXHONDA Pompa wody WB 20 XTDRX
2 089,99 zł2 200,00 zł
HONDA Pompa wody WX 10HONDA Pompa wody WX 10
2 149,99 zł2 150,00 zł
HONDA Pompa wody QP-402SXHONDA Pompa wody QP-402SX
9 868,99 zł9 870,00 zł
pixel