Jak profesjonalnie wyczyścić wykładzinę tekstylną?

2022-01-03
Jak profesjonalnie wyczyścić wykładzinę tekstylną?

Wykładzina tekstylna oferuje szereg zalet, do których możemy zaliczyć odporność na zniszczenia, zabrudzenia i wodę, czy nieodkształcalność. To sprawia, że często możemy zapominać o konieczności przeprowadzenia rutynowego czyszczenia. Jak wyczyścić wykładzinę i zapewnić jej świetny wygląd przy zachowaniu wszystkich jej właściwości?

Pierwszym krokiem do utrzymania wykładziny tekstylnej w odpowiednim stanie jest częste używanie odkurzacza. Sprawdzonym rozwiązaniem jest czyszczenie wykładziny w ten sposób minimum dwa razy w tygodniu. Zapewni to uniknięcie nadmiernego gromadzenia się kurzu i brudu w tkaninie. W drugim kroku można przystąpić do czyszczenia wykładziny tekstylnej na mokro, co pozwoli nadać świetny wygląd tkaninie i pozbyć się roztoczy. W tym kroku warto wykorzystać profesjonalny odkurzacz. Odkurzacze piorące są wręcz przeznaczone do wykładzin i z łatwością radzą sobie z mniej lub bardziej poważnymi zabrudzeniami.

Jak prać wykładzinę tekstylną?

Pranie wykładziny jest niezbędnym, okresowym zabiegiem mającym na celu przede wszystkim usunięcie wszelkich plam i zabrudzeń, wpływających nie tylko na wygląd materiału, ale i na zdrowie domowników. Aby przeprowadzić profesjonalne czyszczenie wykładziny tekstylnej, możesz poprosić o pomoc wyspecjalizowaną firmę, ale i możesz zrobić to samodzielnie. Zwłaszcza, że na rynku jest mnóstwo urządzeń w świetnych cenach, które są jednocześnie wydajne i bezpieczne.

Krok po kroku, jak wyczyścić wykładzinę:

 

Krok 1:

Odkurz wykładzinę tekstylną na sucho, aby usunąć brud i kurz. Następnie skup się na czyszczeniu poszczególnych obszarów, aby usunąć miejscowe plamy, jakimi mogą być rozlane napoje czy plamy po tłustym jedzeniu.

Krok 2:

Użyj profesjonalnego sprzętu do czyszczenia na mokro. W tym celu wybierz odkurzacz piorący, aby dokładnie wyczyścić każdy centymetr wykładziny. W tym kroku niezbędne może okazać się urządzenie do czyszczenia wykładzin tekstylnych, które powszechnie wykorzystywane jest przez ekspertów z branży. Odkurzanie na mokro to najbardziej wydajna i dokładna metoda czyszczenia tego rodzaju materiałów. Dysza wtłacza pod wysokim ciśnieniem strumień gorącej wody i wcześniej przygotowanego roztworu czyszczącego w głąb włókien wykładziny. Tym samym warto zaopatrzyć się w wielofunkcyjny odkurzacz piorący, w pełni wyposażony w akcesoria, umożliwiające między innymi odsysanie brudnej wody do zbiornika. Przykładem takiego odkurzacza jest Karcher Puzzi 8/1. Przystawka ssąca jednocześnie odsysa płyn wraz z brudem, pozostawiając wykładzinę czystą i odświeżoną. Profesjonalne odkurzacze dostępne na rynku odsysają aż do 95% wody.

Krok 3:

Po ekstrakcji gorącą wodą wykładzina tekstylna może być lekko wilgotna. Zazwyczaj potrzebuje około czterech godzin do pełnego wyschnięcia. Aby przyspieszyć proces schnięcia materiału, możesz rozwiesić wykładzinę na zewnątrz, oczywiście, jeśli tylko warunki pogodowe na to pozwalają.

Urządzenia do czyszczenia wykładzin 

Niezależnie od tego czy planujesz rozpocząć działalność w zakresie czyszczenia dywanów, czy szukasz skutecznego sposobu na porządki w domu, wykorzystanie specjalistycznych urządzeń do czyszczenia może być kluczowe. Sekret w efektywnym czyszczeniu wykładzin tkwi w najwyższej jakości sprzętach. Wydajne urządzenie do czyszczenia wykładzin tekstylnych pozwoli Ci pracować szybciej i uzyskiwać świetne efekty.

Sprzęt do czyszczenia wykładzin został zaprojektowany, aby ułatwić wykonywanie pracy. Profesjonalny sprzęt waży mniej, jest elastyczny w manewrowaniu i przede wszystkim oszczędza czas i wysiłek. Omówimy narzędzia, które są niezbędne w profesjonalnej firmie sprzątającej dywany, jak i w gospodarstwie domowym.

 

  1. Odkurzacz piorący Profi 50 - odkurzacz zapewnia maksymalną wydajność. Przy jego wykorzystaniu możliwe jest efektywne czyszczenie wykładzin -  25 m2 na godzinę pracy. Odkurzacz posiada również pojemne zbiorniki na wodę czystą i brudną.

 

  1. Dmuchawa Karcher AB 20 EC - gwarantuje przepływ powietrza, niezbędny w procesie suszenia. Dmuchawa jest cicha i kompatybilna z większością odkurzaczy piorących. 

 

  1. Głowica piorąca Karcher PW 30/1 - szczotka kompatybilna z odkurzaczem Puzzi 10/2 Adv. Szczotka wpływa w znaczącym stopniu na wydajność czyszczenia i zapewnia lepsze rezultaty czyszczenia.

Czyszczenie wykładziny tekstylnej jest łatwiejsze, niż myślisz!

Wiemy, jak ważne jest używanie właściwych technik i narzędzi do perfekcyjnego czyszczenia wykładzin. Właśnie dlatego uważamy, że warto zainwestować w najnowszy, ekspercki sprzęt, który pomaga łatwo wyeliminować wszelkie zabrudzenia, plamy i pozostałości z każdej wykładziny oraz przywrócić jej pierwotny stan. Wybierasz urządzenie do czyszczenia wykładzin tekstylnych, które umożliwi szybkie pozbycie się zabrudzeń i zaoszczędzenie pieniędzy na usługach profesjonalnych firm działających w okolicy? Koniecznie zapoznaj się z prezentowaną przez nasz sklep ofertą.

Polecane
pixel