HONDA Silnik zaburtowy BF 60 AK1 LRTU

 • Honda BF60 - najlepsze przyspieszenie, najlepsza sterowalność, najniższe zużycie paliwa w swojej klasie. W jego konstrukcji zastosowano opatentowane i sprawdzone innowacje Honda tj. systemy BLAST i ECO-mo.
 • HONDA Silnik zaburtowy BF 60 AK1 LRTU
 • HONDA Silnik zaburtowy BF 60 AK1 LRTU
Producent: HONDA MARINE
Kod produktu: 3573390041283
Gwarancja: gwarancja Honda
Cena internetowa dotyczy zamówień złożonych w sklepie internetowym. Ceny w salonach stacjonarnych mogą się różnić.
39 800,00 zł
/ szt.
39 800,00 zł
Przed realizacją zamówienia z tym towarem, może być konieczne opłacenie zaliczki w kwocie 19 900,00 zł. Dokładne informacje zostaną podane w podsumowaniu zamówienia, przed jego złożeniem.

RATY 10 X 0%
Kup na raty

Produkt w promocji RATY 0%

Zakup na raty
Kup na raty

Honda BF60 - najlepsze przyspieszenie, najlepsza sterowalność, najniższe zużycie paliwa w swojej klasie. W jego konstrukcji zastosowano opatentowane i sprawdzone innowacje Honda tj. systemy BLAST i ECO-mo. Układ BLAST zapewnia chwilowy przyrost mocy i momentu obrotowego w trakcie największego obciążenia silnika przy wychodzeniu łodzi w ślizg lub przy dynamicznym przyspieszaniu.

Drugi, unikalny układ ECO-mo, wkracza do akcji w chwili mniejszego zapotrzebowania na moc, np. gdy łódź jest już w ślizgu lub płynie ze stałą prędkością. Nieobciążony silnik pracuje wtedy na bardzo ubogiej mieszance paliwowo-powietrznej, która wpływa na istotne zmniejszenie zużycia paliwa. Całość współpracuje z układem zapłonu najnowszej generacji PGM-IG oraz systemem PGM-FI, sekwencyjnym wtryskiem paliwa. Sprawdź i przeżyj szaloną wodną przygodę.


MISTRZ W OSIĄGACH
BF 60 zyskał renomę i uznanie klanu wodniaków na całym świecie. Prędkość i przyspieszenie, dynamiczne ślizgi, bezpieczne sterowanie. Na to pracują wszystkie detale konstrukcji, od ergonomicznego kształtu po elementy, jak: kształt przekładni (spodziny) stawiającej niski opór hydrodynamiczny, dużej płyty kolumny zmniejszającej rozbryzgi wody czy opartej na koncepcji ograniczenia oporów aerodynamicznych kształt pokrywy „Honda Premium Compact”. Do tej pory nikt oprócz Honda nie przywiązywał wagi do oporów stawianych przez pokrywę przy prędkości maksymalnej. Dlatego BF 60 oferuje najlepsze parametry w swojej klasie.


WYTRZYMAŁOŚĆ I NIEZAWODNOŚĆ
Wytrzymałość i niezawodność silników serii BF 60 została zwiększona poprzez zastosowanie w paskach rozrządu nowego, wyjątkowo wytrzymałego materiału oraz poprawieniu odporności na korozję (dodatkowa anoda antykorozyjna w płaszczu wodnym bloku silnika).


HARMONIA OBSŁUGI
BF 60 to silnik dla wymagających – osób oczekujących najwyższej jakości technicznej połączonej z łatwością i komfortem eksploatacji. Rumpel lub manetka zdalnego sterowania są wyposażone w wyświetlacz kontrolny 4 głównych układów silnika, dzięki czemu „kapitan” jednym zerknięciem oka sprawdza stan silnika

Silniki BF 60 to pierwsze silniki zaburtowe Honda Marine, które mogą komunikować się z szeregiem morskich urządzeń elektronicznych z wykorzystaniem standardu komunikacyjnego NMEA 2000. Ten uznany międzynarodowo standard został opracowany przez National Marine Electronic Association (NMEA) i ujednolica protokoły komunikacyjne morskich urządzeń elektronicznych. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie zwłaszcza w przypadku silnika napędzającego łódź morską wyposażoną w echosondę, sonar, radar czy ploter map.

Wielopolowy alternator, który generuje prąd o natężeniu 22 A umożliwia ładowanie akumulatora prądem 17 A. Dzięki temu na pokładzie mamy niezależne źródło zasilania dużej liczby odbiorników.


HARMONIA Z OTOCZENIEM NATURALNYM
Seria silników BF 60, powstała po 40 latach doświadczeń Honda w konstrukcji ekologicznych silników 4-suwowych, są wyjątkowo przyjazne dla otoczenia. Spełniają, z dużym zapasem, najbardziej rygorystyczne normy emisji RDC (dyrektywy dotyczące jednostek rekreacyjnych), CARB – najsurowsze na świecie normy dopuszczalnych poziomów emisji spalin i substancji szkodliwych oraz wymagania EPA.

Poziom emitowanego hałasu jest w BF 60 dodatkowo obniżony dzięki zastosowaniu kolektora dolotowego wykonanego z żywic i dużej komory rozprężnej biegu jałowego w kolumnie silnika.

Aż 97% części silnika BF60 nadaje się do recyklingu.


DODATKOWE KORZYŚCI
Do ciężkich jednostek pływających dostępny jest też model Power Trust - BFP 60 – o zwiększonej sile ciągu. Zapewnia on zwiększoną siłę ciągu uzyskiwaną dzięki zastosowaną przekładni śruby napędowej o większej średnicy, która pochodzi z silników Honda BF 75/90/115/130.

Czy wiesz, że…
BF 60 to:

 • najlepszy współczynnik mocy do ciężaru
 • najlepsze przyspieszenie
 • najniższe spalanie paliwa
 • hemisferyczne komory spalania
 • integralny separator wody sprzężony z układem alarmowym silnika chroniący układ wtryskowy przed uszkodzeniem
 • wielopolowy, wydajny układ ładowania akumulatora z regulatorem napięcia 12V/17A do zasilania odbiorników pokładowych
 • spodzina silnika typu „slim” zmniejszająca opór wody i znaczne poprawiająca osiągi
 • niezawodny rozrusznik elektryczny
 • Tilt gazowy lub Power Trim/Tilt do wyboru
 • system elektronicznej kontroli poziomu oleju, temperatury, obrotów maksymalnych oraz kontrola układu wtryskowego - monitorują, alarmują i zabezpieczają silnik przed uszkodzeniem
 • duża płyta antyrozbryzgową kolumny silnika ogranicza przedostawanie się wody do części rufowej łodzi
 • przyłącze do płukania słodką wodą - zabezpiecza przed korozją i nalotami w układzie chłodzenia
Opinie użytkowników
Parametry techniczne:
Cylindry :
3 / OHC / rzędowy 12 zaworów
Moc silnika (KM):
60
Pojemność skokowa (cm³):
998
Średnica x skok (mm):
73 x 79
Obr. max:
5.500 - 6.300
Chłodzenie:
Wodne
Zasilanie:
PGM-FI
Zapłon:
PGM-IG
Rozruch :
Ręczny
Pojemność zbiornika paliwa (L):
Nie podano
Przełożenie:
2.07
Ładowanie akumulatora (A):
17
Wysokość pawęży (mm):
521
Moc alternatora (A):
22
Standard NMEA 2000:
tak
Waga kg :
110
Podnoszenie i regulacja:
Power Tilt lub ręczne
Sterowanie:
Manetka
Pawęż (stopa):
Długa
gwarancja Honda
gwarancja Honda
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
abexil.pl Reviews with ekomi-pl.com pixel