HONDA Silnik zaburtowy BF250 D XDU NHB14 DBW

  • BF 175, BF 200 i BF 225 to rodzina najbardziej zaawansowanych technicznie 4-suwowych silników zaburtowych. Wraz z BF 250 powstały na bazie super konstrukcji Honda Odyssey – najnowszego 24-zaworowego silnika V6 po pojemności 3,5l.
  • HONDA Silnik zaburtowy BF250 D XDU NHB14 DBW
  • HONDA Silnik zaburtowy BF250 D XDU NHB14 DBW
  • HONDA Silnik zaburtowy BF250 D XDU NHB14 DBW
Producent: HONDA MARINE
Gwarancja: gwarancja Honda
Cena internetowa dotyczy zamówień złożonych w sklepie internetowym. Ceny w salonach stacjonarnych mogą się różnić.
99 900,00 zł
/ szt.
99 900,00 zł

RATY 10 X 0%
Kup na raty

Produkt w promocji RATY 0%

Zakup na raty
Kup na raty

MOC W KOLORZE AQUAMARINE SILVER METALIC
Najnowszy i największy 4-suwowy silnik zaburtowy Honda. Odzwierciedla najbardziej nowoczesną inżynierską myśl techniczną i oferuje całe spectrum innowacyjnych rozwiązań, które spełniają najbardziej wyrafinowane oczekiwania bardzo wymagających motorowodniaków.


OSIĄGI, OSIĄGI, OSIĄGI
BF 250 zbudowane na bazie nowoczesnej konstrukcji Honda Odyssey – najnowszego 24-zaworowego silnika V6 o pojemności 3,6l. Łączy unikalne, opatentowane przez Honda, technologie zmiennych faz rozrządu paliwowo-powietrznych VTEC®, systemu BLAST® oraz nowatorskiego na skalę światową systemu przepływu powietrza DIRECT AIR INTAKE, który powoduje obniżenie temperatury zasysanego powietrza, zwiększając moc i charakterystykę przebiegu momentu obrotowego. Koncept ten zapewnia uzyskiwanie rewelacyjnych osiągów oraz niskie zużycie paliwa.


MISTRZ ŚWIATA W NISKIM SPALANIU
BF 250, wyposażony w system ECOmo - dostosowujący proporcje benzyny i powietrza do aktualnego obciążenia silnika aż do granicy spalania stukowegom oraz w system sekwencyjnego wtrysku paliwa PGM-FI, bije rekordy w niskim zużyciu paliwa. Parametry są na bieżąco kontrolowane przez centralną jednostkę sterującą wraz z układem czujników.


WYKORZYSTANIE MOCY W PEŁNYM ZAKRESIE OBROTÓW
Efektywne wykorzystanie mocy silnika w całym zakresie obrotów jest możliwe dzięki wprowadzeniu kilku udoskonaleń. Nowy kształt obudowy przekładni/spodziny zredukował opory hydrodynamiczne w stosunku do BF 225 o 5%. Dzięki temu silnik ma lepsze przyspieszenie, rozwija większe prędkości i spala mniej paliwa. Przełożenie przekładni (2:1) w połączeniu z szerokim wachlarzem dostępnych śrub napędowych, umożliwiają optymalne i bardzo efektywne wykorzystanie mocy silnika w całym zakresie obrotów.


STEROWANIE NA MIARĘ XXI WIEKU
Sterowanie przepustnicą gazu za pomocą manetki zdalnego sterowania zostało udoskonalone dzięki zastosowaniu nowego systemu Shifting Load Reduction. Zmiany obciążenia silnika, którego przepustnica gazu została ustawiona przez sternika w określonym położeniu, kontrolowana jest przez moduł ECU (Engine Control Unit). Układ ten asystuje kapitana pokładu, modyfikując kąt wyprzedzenia zapłonu i zmianę momentu obrotowego w zależności od zmiany warunków pracy silnika oraz położenia dźwigni zmiany biegów manetki zdalnego sterowania.


INTELIGENTNY UKŁAD ŁADOWANIA AKUMULATORA
Na pokładzie warto mieć własne zasilanie licznych odbiorników pokładowych. BF 250 jest wyposażony w 90 Amperowy alternator, który zapewnia sprawne ładowanie akumulatora/ -ów prądem nawet do 60 A podczas standardowego trybu pracy silnika. Nowością BF 250 jest Adjustable Idle Charge - regulowany system ładowania akumulatora (akumulatorów) w trakcie pracy silnika na obrotach jałowych a w razie potrzeby, nawet na biegu jałowym silnik automatycznie przechodzi w tryb ładowania prądem do 40 A. To praktyczne rozwiązanie doceniają zwłaszcza wędkarze, którzy lubią łowić nocą czy osoby zawodowo związane z wodą i wykonujące różne prace po zmierzchnu.


ŁĄCZNOŚĆ W WODNYCH PRZESTWORZACH
BF 250 komunikuje się z szeregiem morskich urządzeń za pomocą standardu komunikacyjnego NMEA 2000. Ten uznany międzynarodowo standard został opracowany przez National Marine Electronic Association (NMEA) i ujednolica protokoły komunikacyjne morskich urządzeń elektronicznych. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie zwłaszcza w przypadku silnika napędzającego łódź morską wyposażoną w echosondę, sonar, radar czy ploter map.


NOWOCZESNY DESIGN
BF 250 wyróżnia się nie tylko nowatorskimi innowacjami, mocą, przyspieszeniem i wysokimi osiągami. Zwraca na siebie uwagę nowym kolorem Aquamarine Silver Metallic i stylistyką budowy – odmienną od innych modeli silników. Górna pokrywa przybrała kształt ostrego klina, a na bokach widoczne są wloty powietrza nowego systemu. Bardziej aerodynamiczny kształt, błyszczące i ostre linie idealnie odzwierciedlają duszę nowej jednostki – jej moc i dynamikę.

Czy wiesz, że…
BF 250 to:

  • silnik V6 z kolektorami dolotowymi powietrza zmiennej długości
  • głowica wyposażona w układ zmiennych faz rozrządu V-TEC
  • separator wody sprzężony z układem alarmowym zabezpieczający układ wtryskowy przed uszkodzeniem
  • potężny alternator o maksymalnej wydajności prądu ładowania 60A
  • spodzina o zmniejszonych oporach hydrodynamicznych (redukcja o 5% vs. BF 225)
  • rozrząd napędzany łańcuchem
Opinie użytkowników
Parametry techniczne:
Cylindry :
V 6 60 0 / OHC 24 zawory V-TEC
Pojemność skokowa (cm³):
3583
Średnica x skok (mm):
89 x 96
Obr. max :
5.300 – 6.300
Moc silnika (KM):
250
Chłodzenie:
Wodne
Zasilanie:
PGM-FI
Zapłon:
PGM-IG
Rozruch :
Ręczny
Pojemność zbiornika paliwa (L):
Nie podano
Przełożenie:
2.00
Ładowanie akumulatora (A):
60
Moc alternatora (A):
60
Wysokość pawęży (mm) :
635
Standard NMEA 2000:
tak
Waga kg :
284
Pawęż (stopa):
Długa
Sterowanie:
Manetka
Podnoszenie i regulacja :
Power Trim & Tilt
gwarancja Honda
gwarancja Honda
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
abexil.pl Reviews with ekomi-pl.com pixel