Jaki odkurzacz do firmy sprzątającej?

2022-02-08
Jaki odkurzacz do firmy sprzątającej?

Odkurzacz to urządzenie, które usuwa kurz, brud i inne cząsteczki z podłóg i dywanów. To przede wszystkim bardzo ważne narzędzie pracy wielu firm sprzątających, pozwalające utrzymać jakość pracy na najwyższym poziomie. Jaki odkurzacz do firmy sprzątającej wybrać i czym kierować się przy zakupie?

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele rodzajów odkurzaczy i wyzwaniem jest wybór najlepszego do danej pracy. Dostępnych jest wiele różnych modeli odkurzaczy, które odpowiadają różnym potrzebom. Niektóre z nich przeznaczone są do intensywnego czyszczenia zabrudzeń, odznaczając się wysoką mocą ssania, podczas gdy inne łączą w sobie funkcjonalność odkurzania i prania. Ważne jest, aby znaleźć odkurzacz, który będzie odpowiadał Twoim konkretnym potrzebom, ponieważ na dłuższą metę zaoszczędzi to czas i pieniądze. Omówimy niektóre z najpopularniejszych typów odkurzaczy, sposób ich działania oraz przedstawimy, co należy wziąć pod uwagę przy zakupie. 

Odkurzacz profesjonalny kontra odkurzacz domowy

Branża sprzątająca jest mocno skoncentrowana na produktywności i ogólnej wydajności. Każdy właściciel firmy zajmującej się sprzątaniem wie, że odkurzacz, który jest w zupełności wystarczający dla właściciela gospodarstwa domowego, nie będzie wystarczający dla firmy zajmującej się sprzątanie profesjonalnie. Główna różnica polega na tym, że firmy sprzątające będą używać sprzętu znacznie częściej, niż właściciele domów. Ponadto, kiedy firma sprzątająca się rozwija, niezbędne są odkurzacze profesjonalne, które cechują się nie tylko wysoką mocą, ale i między innymi bezawaryjnością.

Kärcher jako flagowa marka na rynku urządzeń sprzątających

Kärcher to niemiecka firma, która powstała w 1935 roku. Od prawie 90 lat dostarcza wysokiej jakości produkty zarówno do użytku domowego, jak i komercyjnego. Profesjonalny odkurzacz Karcher jest przeznaczony do użytku w różnych środowiskach, od domów po biura, magazyny, zakłady produkcyjne czy przemysłowe. Niewątpliwą zaletą odkurzacza, która doceniana jest przez całą branżę sprzątającą, jest to, że najczęściej dostarczany jest w kompletnym zestawie — m.in. z różnymi przystawkami, które pozwalają wyczyścić każdy zakamarek w domu lub biurze.

 

Odkurzacz Karcher może być z powodzeniem wykorzystywany przy czyszczeniu dywanów, podłóg, tapicerek, zasłon, a nawet aut! Na szczególną uwagę zasługują modele takie jak Karcher T 7/1 Classic, charakteryzujący się niewielką wagą, optymalną pojemnością zbiornika (7,5 l) i mocą rzędu 850 W. Alternatywą może być Karcher ​​T 11/1 Classic, który wzorowany jest na poprzedniku. Odkurzacz cechuje się wysoką wydajnością i cichą pracą, sprzedawany podobnie, jak poprzednik, w zestawie z filtrem HEPA 14 czy torebką filtracyjną.

 

Szczególnym zainteresowaniem w branży utrzymania czystości cieszą się odkurzacze z funkcją prania. Karcher jest jednym z głównych producentów tych wielofunkcyjnych urządzeń i nie bez powodu wiele firm i osób prywatnych wybiera tę markę, myśląc o profesjonalnym sprzątaniu. Odkurzacz piorący jest niejako uzupełnieniem funkcjonalności, których nie posiadają standardowe odkurzacze. Świetnym przykładem jest odkurzacz piorący Karcher SE 4001, przeznaczony do czyszczenia tapicerek w aucie czy produktów tekstylnych. Poszukując konkurencyjnego egzemplarza, proponujemy także model SE 4002, sprzedawany podobnie jak poprzednik, w zestawie z ssawkami, wyposażeniem do odkurzania na sucho, środkiem czyszczącym do dywanów i wykładzin czy filtrem piankowym.

5 powodów, dla których warto wybrać odkurzacz klasy profesjonalnej

Na rynku istnieje wiele odkurzaczy do wyboru, ale nie wszystkie są sobie równe. Przy wyborze odkurzacza profesjonalnego należy wziąć pod uwagę wiele czynników, takich jak wielkość odkurzacza, rodzaj sprzątanego podłoża czy częstotliwość sprzątania

 

Poniżej przedstawiamy pięć powodów, dla których warto wybrać profesjonalny odkurzacz do firmy sprzątającej:

 

- Zarówno odkurzacz piorący, jak i modele bez tej funkcji oferują lepsze ssanie niż inne typy maszyn, 

- Sprzęt profesjonalny może być używany na praktycznie każdym rodzaju podłóg, 

- Posiadają znacznie więcej funkcji i akcesoriów,

- Zapewniają dłuższy czas pracy.

 

Bez względu na to, czy chcesz skutecznie posprzątać dużą powierzchnię zewnętrzną, czy podłogę w domu, potrzebujesz do tego odpowiednich materiałów i sprzętu. Potrzebujesz wydajnych i polecanych od lat odkurzaczy, które przyniosą pożądane rezultaty bez dodatkowego wysiłku.

Polecane
Karcher odkurzacz piorący SE 4001Karcher odkurzacz piorący SE 4001
1 240,63 zł1 279,00 zł
Karcher T 7/1 ClassicKarcher T 7/1 Classic
488,40 zł676,50 zł
KARCHER SE 4002 - odkurzacz piorącyKARCHER SE 4002 - odkurzacz piorący
1 319,02 zł1 469,00 zł
pixel